Dla kogo polecane jest pomoc społeczna i co możemy dzięki niej zyskać.

Czy wiesz, co oznacza pojęcie pomoc społeczna? Jest to instytucja, która zajmuje się wspieraniem rodzin niewydolnych wychowawczo oraz osób samotnych uwikłanych w liczne problemy z niedostosowaniem się do społeczeństwa i jego wymogów oraz zasad. Pomoc społeczna obejmuje też swoim zakresem wsparcie dla osób, które są uzależnione i które nie potrafią samodzielnie funkcjonować.

Pomoc społeczna to niejednokrotnie pomoc finansowa, ale nie tylko. Jest to także używana odzież, używany sprzęt AGD, używane ubrania dla dzieci, używane meble czy używane zabawki. Najczęściej są one zbierane po domach lub uzyskiwane od osób i firm prywatnych. Coraz więcej przybywa nie tylko ofiarodawców, ale także i osób, które po tę pomoc się zgłaszają.

Osoby, dla których pomoc społeczna to jedyna deska ratunku nie gardzą takimi rzeczami czy przedmiotami jak używany sprzęt AGD i RTV, używany sprzęt elektroniczny. Często też poszukują one ofert typu oddam w dobre ręce. Instytucja, jaką jest pomoc społeczna jest szeroko rozpowszechnioną działalnością o charakterze pomocowym oraz charytatywnym. Należą do niej między innymi PCK oraz słynny CARITAS. Służą one chętnie pomocą każdemu potrzebującemu zarówno osobie dorosłej jak i dzieciom czy młodzieży uzależnionej i bezdomnej.