Skuteczna reklama

Czy wiesz, na jakie okazje długopisy reklamowe powinno się zabrać?

Studenci promocji i reklamy oraz marketingu uczą się na zajęciach różnych rzeczy, które będą wykorzystywać w życiu zawodowym jako menadżerowie od PR-u. Poznają wiele tajników zawodu oraz mechanizmów, dzięki którym dociera się do świadomości odbiorców i przekonuje do zakupu, podjęcia pożądanej ze swojego punktu widzenia decyzji.

Wykładowcy zdradzają im m.in., na jakie okazje długopisy reklamowe się nadają. Istnieje przynajmniej kilka sytuacji, w których rozdawanie tych gadżetów jest wskazane: akcje promocyjne w miejscu operacyjnym (np. siedzibie firmy, w sklepie), imprezy branżowe, akcje promocyjne w terenie, badania konsumenckie (czyli wręczanie długopisów tym, którzy zgodzą się wypełnić ankietę dotyczącą znajomości firmy, jej produktów).

Poza tym studenci poznają zasady umieszczania treści na powierzchni długopisów. Dowiadują się, że informacji nie może być zbyt wiele, ponieważ przekaz stanie się wtedy nieczytelny. Lepiej być oszczędnym w ilości danych i skupić się na designie przedmiotu, jego barwach, które muszą być identyczne z tymi, jakimi posługuje się na co dzień przedsiębiorstwo.

W przypadku dużych, ogólnopolskich podmiotów na długopisie umieszcza się znak towarowy (dotyczy to wszystkich firm - także tych małych), adres strony www oraz numer infolinii. Innym rozwiązaniem jest nadrukowanie wyłącznie nazwy najważniejszego czy jednego z kilku najważniejszych produktów firmy i jej logotypu.

Małe firmy mogą dorzucić adres siedziby i numer telefonu. Takie tanie długopisy reklamowe też się sprawdzają.