Tanie długopisy z nadrukiem wykonane z metalu

Wiadomo, że jeśli chodzi o typowe tanie długopisy z nadrukiem, to najlepsze są te z metalu. Są one bardziej trwałe, prezentują się też o wiele bardziej elegancko. Jednak wiele zależy od tego, w jaki sposób nasze logo, czy slogan reklamowy zostanie naniesiony na powierzchnię długopisu.

Zasadniczo w przypadku tanich długopisów z nadrukiem wykonanych z metalu możemy mówić o dwóch metodach nanoszenia grafiki - jest to albo tampon albo też laser. Która metoda jest lepsza?

Jeśli chodzi o tampon, to na długopis nanoszony jest delikatny sylikonowy stempel. Efekt tej metody jest bardzo atrakcyjny, możemy stosować różne kolory. Są jednak i pewne minusy tej metody - przede wszystkim, gdy używamy tanich długopisów z nadrukiem, nadruk ten z czasem po prostu się ściera. Oznacza to w praktyce, że nasz gadżet reklamowy przestaje być użyteczny.

Tanie długopisy z nadrukiem maja znacznie większa trwałość, jeśli zastosujemy metodę laserową, idealną dla metalu. Przede wszystkim metoda laserowa to tak naprawdę grawerowanie pewnego napisu - nie grozi nam zatem, że naniesioną na długopis grafika zetrze się po jakimś czasie. Jedynym minusem jest fakt, że nie można wybrać sobie koloru. Jest on uzależniony od barwy grawerowanego długopisu.