Tanie długopisy z nadrukiem z metalowymi obudowami

Tanie długopisy z nadrukiem są od wielu lat jednymi z najpopularniejszych gadżetów reklamowych, które kuszą klientów na każdym kroku estetyką wykonania. Firmy często wybierają właśnie te przedmioty, bo są skuteczne i praktyczne jako narzędzie reklamy. Przede wszystkim jednak firmy przekonuje do długopisów ich niska cena.

Dotyczy to zwłaszcza długopisów plastikowych, które mimo skuteczności promowania, nie odznaczają się zbyt dużą trwałością. Skuwki i klipsy łatwo jest ułamać, a całą obudowę obgryźć, w czym niezrównanymi mistrzami są dzieci, nudzące się na lekcjach w szkole, choć także i wśród dorosłych są tacy, którzy długopisy obgryzają.

Tanie długopisy z nadrukiem są popularniejsze niż kubki czy koszulki, mimo niewielkiej powierzchni, którą można przeznaczyć do nadruku. Każdego dnia, w każdym miejscu i o każdej porze, na całym świecie wiele osób korzysta z długopisów w pracy, w domu, w sklepie, urzędach czy środkach komunikacji, wykazując tym samym większą ich praktyczność od bardziej stylowych, ale jednocześnie droższych piór wiecznych . Z tej uniwersalności długopisów między innymi wynika ich niesłychana skuteczność jako nośników reklam - są bowiem z nami wszędzie.

Plastikowe tanie długopisy z nadrukiem od lat królują wśród gadżetów promocyjnych. Są najtańsze - można je wyprodukować już za kilkanaście groszy. Najczęstszą metodą, która pozwala na nadrukowanie logo i innych ważnych informacji jest tampodruk. Metoda ta polega na tym, że farba przenoszona jest na gadżet przy pomocy specjalnych wałeczków, które mogą być jedno- lub wielobarwne. W efekcie, możemy otrzymać nadruki o dowolnym kolorze i grubości czcionki.

Metalowe długopisy reklamowe są nieco droższe od tych plastikowych. Jedną z metod nadrukowywania informacji jest grawerowanie laserowe. Grawerunek laserowy pozwala na precyzyjne nadrukowywanie na powierzchni długopisu żądanych informacji. Oprócz reklamowych nadruków, laserowe grawerowanie sprawdza się także wtedy, gdy chcemy umieścić na przedmiocie na przykład inicjały właściciela bądź ważną dla nas datę, jak na przykład rocznica ślubu. Wówczas tak wygrawerowany długopis staje się świetnym prezentem na różne okazje.

Także markowi producenci, jak choćby firma Parker, umożliwiają swoim klientom zamówienie przyborów do pisania z wygrawerowanymi dowolnymi informacjami. W przypadku grawerunku w firmowych salonach, takiemu zabiegowi mogą być poddane tylko ściśle określone linie tych markowych i jakże drogich przyborów do pisania.

Tanie długopisy z nadrukiem, zwłaszcza te plastikowe, do grawerowania laserem raczej się nie nadają, ale też rzadko używa się ich jako prezentu. Częściej są po prostu uznawane za gadżet reklamowy, na który można nakleić dowolną reklamę z logo firmy.