Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe mają wiele zalet, które czynią z przyborów idealne gadżety

Długopisy reklamowe należą do chętnie wykorzystywanych w promocji gadżetów. Popularność ta bierze się z dwóch podstawowych cech: przydatność i wynikającej z niej powszechności użycia. Jeśli dodamy do tego atrakcyjny design, estetyczne wykonanie, otrzymujemy przedmiot, który każdy chce mieć i chętnie przyjmuje.

Długopisy reklamowe dodawane są podczas zakupów jako prezent. Klient otrzymuje gadżet jako bonus. Inni wręczają te przybory, żeby zachęcić przechodniów, potencjalnych konsumentów do zapoznania się z ofertą. Jeszcze inni nagradzają w ten sposób tych, którzy zgodzą się poświęcić chwilę czasu na wypełnienie ankiety poświęconej ocenie danej firmy, produktu, jakości usług i innych zagadnień.

Długopisy reklamowe są narzędziem wykorzystywanym w akcjach marketingowych przez małe, średnie i duże podmioty z wielu branż: finansowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, handlowej, usługowej, produkcyjnej, a nawet sportowej.

Stosunkowo niskie koszty produkcji i naniesienia nadruków sprawiają, że za pomocą przyborów promować się mogą również prywatne osoby ubiegające się o stanowiska, organizacja chcące wypromować jakieś lokalne wydarzenie, przedsięwzięcie.

Na długopisach można umieścić różne informacje, ale nie ma sensu zadrukowywać całej powierzchni, ponieważ wówczas dane stają się nieczytelne. Zresztą nie zostaną przeczytane w całości, a mogą utrudnić odbiór tego, co najważniejsze.

W związku z tym na przyborach najlepiej drukować znak towarowy firmy (logo) i adres strony internetowej lub - w przypadku małej, lokalnej jednostki - adres siedziby i numer telefonu.