E-booki zrewolucjonizowały w ciągu kilku lat sposób czytania książek

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach wielbienia elektroniki i ta wkracza w coraz to nowe dziedziny naszego życia. Jakieś kilka lat temu po raz pierwszy na rynku pokazane zostały tzw. e-booki. Początkowo publiczność pukała się w czoło i często naśmiewała z pomysłu. Obecna popularność tego typu urządzeń może jednak zadziwić każdego.

E-booki, to nic innego, niż urządzenia służące do czytania elektronicznych książek. Zamiast trzymać lekturę w standardowym rozumieniu tego słowa, w rękach mamy coś na kształt palmtopa. Każde słowo spijamy zatem nie z papieru, a płaskiego ekranu LCD. Ponadto zamiast przewracać poszczególne kartki, przyciskamy specjalny guzik.

Przeniesienie treści książek do rzeczywistości wirtualnej ma sporą ilość zalet. Okazuje się bowiem, że jedno niewielkie urządzenie może skupiać w sobie sporą ilość książek. Wszystko to, dzięki zastosowaniu niewielkich rozmiarów karty pamięci. Z racji na takie właściwości e-booków jadąc na wakacje, czy różnego rodzaju podróże możemy zaoszczędzić sporą ilość miejsca.

W większości przypadków książki elektroniczne zapisywane są w specjalnych formatach. Oczywiście zdarzają się na rynku i książki PDF. Dzięki takiemu rozszerzeniu treść lektury będzie w stanie otworzyć ogromna ilość urządzeń. W tym momencie chodzi nie tylko o komputer, ale nawet bardziej nowoczesne telefony komórkowe.

Znaczna popularyzacja e-booków przez ostatnie kilka lat spowodowała, że większość książek wychodzi od razu w wydaniu elektronicznym i papierowym. To pierwsze spokojnie możemy zamówić z wybranych portali internetowych. Nie ma się co martwić formą płatności. Ta nie powinna znacznie odbiegać od sposobów płacenia za zakupy w sieci.

Jak się jednak okazuje, pomysłowość ludzka nie kończy się na książkach elektronicznych. Najnowszym wynalazkiem są książki audio. Kupując tzw. audio booki otrzymujemy plik dźwiękowy, na którym nagrany został lektor odczytujący daną lekturę. Forma taka jest niezwykle wygodnym sposobem na poznawanie treści książek. Z pewnością audio booki będą się cieszyć popularnością.